Warsztat dla dzieci z posługiwania się mapą i tworzenia map. Prowadzenie: Joanna Gudakowska

Podczas warsztatów, które odbędą się w Przystani Twórczej, dzieci zostaną wprowadzone w tematykę map i kartografii. Wspólnie obejrzymy mapę naszego miasta. Sprawdzimy, czy dzieci wiedzą jak się nią posługiwać. Spróbujemy odnaleźć wyznaczone miejsca, np. dom albo szkołę. Dzieci otrzymają kartony przypominające płyty chodnikowe. Każde z nich stworzy mapę, która jednocześnie będzie modułem wspólnej, wielkiej mapy.

Terminy warsztatów: 
16 lipca (poniedziałek), godz. 9.00
13 sierpnia (poniedziałek), godz. 14.00
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury, ul. Cieplicka 74, Jelenia Góra

Wstęp wolny. 
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Przystani Twórczej albo pod numerem telefonu (75)7122892.


Joanna Gudakowska (ur. 1985) absolwentka jeleniogórskiego Liceum Plastycznego (2005) oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Edukacja Artystyczna (2011).

Artystka, która pracuje w technice "rysunku nicią". Najchętniej podejmowanym przez nią tematem jest codzienność. Odkrywanie piękna w pozornie zwyczajnych sytuacjach, zdarzeniach, czynnościach. Jej najnowsze prace są próbą uchwycenia tego, co ulotne, próbą zatrzymania czasu i wspomnień, próbą ocalenia ważnych obrazów oraz ludzi i zatrzymania ich przy sobie na jeszcze choćby chwilę.
Wielokrotnie pracowała jako edukatorka z dziećmi, młodzieżą oraz ludźmi dorosłymi. Prowadziła autorskie zajęcia z zakresu sztuki współczesnej. Współpracowała m.in. z galeriami BWA w Jeleniej Górze i Zielonej Górze.
Uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych, m.in. w BWA Jelenia Góra, BWA Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i Galerii Miejskiej we Wrocławiu. W 2009 roku w jeleniogórskim BWA odbyła się jej wystawa indywidualna pt. Krótkie historie.
Mieszka i pracuje w Jeleniej Górze.

Ilustracja: Joanna Gudakowska, Tędy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kutury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Format.

Komentarze

Popularne posty