Warsztaty z komiksu dla dzieci i młodzieży. Prowadzenie: Berenika Kołomycka.Podczas warsztatów młodzi ludzie dowiedzą się jak przygotować komiks. Pod okiem prowadzącej przygotują krótkie historie, które zostaną podzielone na kadry i opowiedziane na planszy komiksowej.

7 września (piątek).
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury, ul. Cieplicka 74, Jelenia Góra

Warsztaty dla pierwszej grupy: godz. 8:30 - 11:00
Warsztaty dla drugiej grupy: godz. 12:00 - 14:30

Wstęp wolny. 
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Przystani Twórczej albo pod numerem telefonu (75)7122892.


Berenika Kołomycka (ur. 1983) – rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Autorka serii komiksów pt. Malutki Lisek i Wielki Dzik komiksów. Współpracowała z różnymi scenarzystami, m.in. z Grzegorzem Januszem (Wykolejeniec) i Marzeną Sową (Tej nocy dzika paprotka). Jej prace publikowane były w magazynach polskich (m.in. w „Chimerze”, „Wprost”, „Zeszytach komiksowych”, „Maszinie”) i zagranicznych („Groom”) , antologiach („W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „44”, „Polski komiks kobiecy“, „Komiks wierszem“, „City Stories”, „Powstanie ‘44 w komiksie”), a także w podręcznikach szkolnych.
Laureatka Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2011 roku za komiks O psie, który czuł się człowiekiem (scenariusz Michał Narożnik). W 2015 zdobyła drugie miejsce w Konkursie im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci. W 2018 Polskie Stowarzyszenie Komiksowe uznało Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika za najlepszy komiks dla dzieci.
Prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie.
Brała udział w indywidualnych oraz zbiorowych wystawach komiksu w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.  

Ilustracja: Berenika Kołomycka. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kutury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Format.


Komentarze

Popularne posty