Warsztaty dla dzieci z tworzenia biżuterii. Prowadzenie: Marta Jędras.15 września (sobota), godz. 13.30
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury, ul. Cieplicka 74, Jelenia Góra

Wstęp wolny. 
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Przystani Twórczej albo pod numerem telefonu (75)7122892.

W pierwszej części warsztarów odbędzie się multimedialna prezentacja, w ramach której prowadząca zaprezentuje rozwój biżuterii od czasów najdawniejszych (starożytni Egipcjanie, Celtowie, plemiona afrykańskie), aż do współczesności.
W części praktycznej dzieci stworzą swoje własne ozdoby. Dowiedzą się jak dobrać barwy według ich temperatury, jak przygotować materiały i zakomponować własną biżuterię. Efektem zajęć będą wykonane z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych, bransoletki, naszyjniki, kolczyki albo breloki.

Marta Jędras –  artystka, rękodzielniczka, pedagog, animatora kultury.  Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziela pedagogiki ze specjalizacją animacja kultury. Realizuje się w formach szklanych, takich jak witraż i mozaika. Projektuje biżuterię ze szkła. Na terenie całego kraju prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zrealizowała ponad 150 warsztatów, pokazów rękodzielniczych i szkoleń, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Prezentowała swoje wyroby na rozmaitych targach i festiwalach.

  
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kutury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Format.

Komentarze

Popularne posty