Warsztaty z ilustracji. Prowadzenie: Szymon Teluk.6 listopada (wtorek). 

Warsztaty dla młodzieży od godz. 10.00
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Aleja Jana Pawła II 24, Jelenia Góra

Warsztaty dla dzieci od godz. 14.00
Przystań Twórcza Cieplickie Centrum Kultury, ul. Cieplicka 74, Jelenia Góra

Wstęp wolny. 
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Przystani Twórczej albo pod numerem telefonu (75)7122892.

Podczas warsztatów dzieci zilustrują wybraną baśń ze zbioru "Baśnie polskie". Dowiedzą się na co zwracać uwagę podczas słuchania historii, po czym zilustrują wybrany przez siebie fragment stosując jedną z technik zaproponowanych przez prowadzącego. Do dyspozycji będą m.in. farby plakatowe, kredki oraz pisaki. Będzie też można wykonać kolaż.

Szymon Teluk (ur. 1981) malarz, rysownik, ilustrator, karykaturzysta.
Pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którym prowadzi Studio rysunku koncepcyjnego i komiksu. Wykładowca-instruktor Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu. Zajmuje się dydaktyką w zakresie rysunku koncepcyjnego, komiksu, ilustracji oraz dziedzin pokrewnych. Twórca "Warsztatów komiksu, ilustracji i karykatury", projektu popularyzującego komiks, adresowanego do dzieci i młodzieży, który realizowany jest we współpracy z instytucjami kultury na terenie całego kraju.
W swojej twórczości malarskiej Teluk koncentruje się na problemie tożsamości osobowej, na funkcjonowaniu podświadomych odruchów, nawyków skojarzeniowych i kulturowych traum, których oddziaływaniu jesteśmy poddani. Jako ilustrator współpracuje z pisarzami oraz muzykami.
Jest współautorem gry fabularnej Beszamel oraz jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych w kraju: Kapitan Niepalny. Współtworzył jako rysownik koncepcyjny kampanie reklamowe i akcje promocyjne wielu znanych marek.
Brał udział w wielu wystawach malarstwa oraz komiksu w kraju i za granicą.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kutury oraz ze środków Miasta Jelenia Góra.
Patronat medialny: Jelonka, Format.

Komentarze

Popularne posty